Zabawa w odgrywanie ról to dla dzieci przede wszystkim wspaniała i absorbująca rozrywka. Z perspektywy osób dorosłych wiemy jednakże, że może być ona czymś znacznie więcej. Zachęcanie do tego typu aktywności rozwija w najmłodszych wyobraźnię oraz nieraz także umiejętności praktyczne. Może stanowić także wprowadzenie do czynności, które dziecko w późniejszych latach jako nastolatek czy dorosły będzie musiało posiąść. Jedno jest pewne: dostarczając dziecku odpowiednich warunków do owej zabawy, możemy sprawić, że swoje dziecięce lata spędzone na odgrywaniu ról będzie wspominać z rozrzewnieniem i sympatią. Jakie zatem zabawki wybrać, aby dziecko mogło rzeczywiście cieszyć się ową rozrywką? Poniżej przedstawiamy propozycje zabawek.

Zabawa w dom

Do chyba jednej z najpopularniejszych gier związanych z odgrywaniem ról należy zabawa w dom. W dzisiejszych czasach nie musi już być przypisywana wyłącznie dziewczynkom – każde dziecko niezależnie od płci może chcieć przecież wyobrazić sobie, że posiada własny dom, w którym przyjmuje gości i wykonuje codzienne, dorosłe obowiązki. Jak zachęcić najmłodszych do takiej zabawy? Przede wszystkim zapewnić odpowiedni wybór akcesoriów, które ułatwią mu uruchomienie wyobraźni. Niezwykle popularne są np. różnorodne serwisy i zastawy stołowe, dzięki którym można udawać, że gości się u siebie rodzinę, przyjaciół czy różne osobistości. Zestaw kawowy Coffee Time z serii Party World nada się do tego wprost idealnie. Po udanym obiedzie należy jednak posprzątać – tutaj z kolei można liczyć na zabawkową zmywarkę. Zmywarka z dźwiękiem z serii Barbie przyniesie doświadczenia niemal tak realistyczne, jakby korzystało się z prawdziwego sprzętu do mycia naczyń. Podczas zabawy w dom nie może jednak zabraknąć... samego domku. Domek z dachem dwuspadowym firmy Dolu nada się zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek od drugiego roku życia, którzy uwielbiają żywe kolory oraz możliwość nieograniczonych zabaw.

images

Zabawa w sklep

Kolejną bardzo popularną rozrywką w świecie odgrywania ról jest zabawa w sklep. Taka gra może pomóc dziecku w wyobrażeniu sobie, że jak jego rodzic, spędza czas na dorosłym i odpowiedzialnym zajęciu, jakim są zakupy czy też praca na etat. Co zatem powinien posiadać każdy szanujący się biznes? Oczywiście kasę sklepową. Kasa z wyposażeniem marki Wader to doskonała okazja nie tylko dla świetnej zabawy, ale także nauki. Dzięki dołączonym pieniążkom dziecko może nauczyć się je odpowiednio wydawać i rozdzielać, a nawet poznać podstawy liczenia. Do kompletu przyda się także wózek sklepowy. Marka Party World oferuje wózek na zakupy, który doskonale dopełni obrazu – Twoje dziecko będzie mogło wyobrazić sobie, że robi zakupy w prawdziwym sklepie.
image

Opieka nad zwierzątkiem

Wiele rodziców chciałoby od najwcześniejszych lat uczyć swoje pociechy odpowiedzialności i opieki nad innymi stworzeniami. Jednakże kupowanie małemu dziecku prawdziwego zwierzęcia wiąże się z bardzo dużym ryzykiem i jest szeroko odradzanym ruchem, szczególnie kiedy mamy do czynienia z wyjątkowo małym dzieckiem. Na szczęście dzięki przytulankom takim jak Mój pierwszy zwierzak blue marki Wader z serii zabawek Dolu możesz bez obaw obserwować, jak Twoje dziecko czyni pierwsze kroki w opiece nad swoim pupilem. Więcej inspiracji zobaczymy na stronie sklepu Zabawa na sto dwa: https://zabawanastodwa.pl/k/odgrywanie-rol/. Obejrzymy tam również i zakupimy w dobrej cenie produkty opisane wyżej.