Gdy zbliża się wiosna i świat budzi się do życia, każdy z utęsknieniem oczekuje możliwości wyjścia na dwór lub do ogrodu. Ogród jest idealnym miejscem zabaw na świeżym powietrzu dla dzieci. Daje możliwość spędzenia im ciekawych chwil oraz oderwania się od rutyny dnia codziennego. Pobudza ich do odkrywania świata, zachęca do aktywności fizycznej, a także daje nowe możliwości do zabawy na powietrzu. Zabawki do ogrodu dla dzieci są świetnym pomysłem, aby urozmaicić pociechom czas spędzany poza domem. Warto dowiedzieć się, jakie propozycje sprawdzą się i zachwycą niejedno dziecko.

Zabawa w piasku – doskonały sposób na pobudzenie kreatywności

Zabawa w piasku posiada wiele zalet. Pozwala na rozbudzenie w dziecku kreatywności oraz rozwija wyobraźnię przestrzenną w tworzeniu różnych budowli takich jak zamki czy fortece. Ponadto usprawnia motorykę małą i czynności manualne oraz zręczność i precyzję. Dotykanie piasku działa relaksująco i odprężająco, a także doskonale wpływa na zmysły malucha. Jeśli chcesz dać swojemu dziecko jeszcze większe pole do popisu podczas zabawy w piaskownicy, warto zainwestować w zestawy zabawek do ogrodu dla dzieci. Zestawy składają się z kliku elementów: wiaderka, łopatki i grabelek, babek, sitka czy konewki. Taki zestaw sprawdzi się już dla malucha i zachęci do zabawy także starsze dziecko. Malec może korzystać z niego samodzielnie lub bawić się z rodzeństwem czy przyjaciółmi. Warto postawić na kolorowe zestawy zabawek ogrodowych z ciekawą grafiką, która zachwyci Twoje dziecko. Zestawy do piaskownicy posiadają na tyle duże elementy, iż nie zachodzi ryzyko połknięcia któregoś z nich podczas zabawy. Warto zdecydować się na elementy wykonane z wysokiej jakości plastiku, aby cieszyć się ich świetnością przez wiele lat. Dla bezpieczeństwa dziecka dobrze jest także sięgać po produkty z tworzywa, które nie zawiera niebezpiecznych związków i jest odpowiednie dla malucha.
image

Zabawa w budowniczego i ogrodnika

Doskonałą zabawką do ogrodu dla 5-latka będą różnego rodzaju autka, które można używać w połączeniu z piaskiem. Przyczepka, wywrotka czy traktor z koparką będą doskonałą odskocznią od klasycznego budowania zamków z piasku. Pozwolą uruchomić w Twoim dziecku procesy twórcze i wymyślać kolejne zabawy. Budowanie domów z użyciem wywrotek i betoniarek, wożenie piasku przyczepą czy zabawa w farmera z wykorzystaniem traktora – to tylko niektóre pomysły na zabawę. Dzięki urozmaiceniu, jakie możesz dać swojemu dziecku poprzez zabawki zachęci je do długiego spędzania czasu na dworze oraz zabawy ruchowej. Zabawa w ogrodnika jest możliwa dzięki profesjonalnie wyglądającym grabelkom i łopatkom w większym rozmiarze. Te elementy pozwolą maluchowi stworzyć swój własny ogródek z pomocą rodzica. To zaś niewątpliwie gwarantuje ciekawy, wspólnie spędzony czas i niezapomniane wspomnienia. Zabawa w ogród pozwala dziecku na zobaczenie postępów swojej pracy, a także obserwacji wzrostu posianych warzyw czy kwiatków.
image

Jeśli nie masz ogrodu do dyspozycji

Jeśli wraz z swoim dzieckiem mieszkasz w bloku, warto zaopatrzyć się w niewielkich rozmiarów mobilną piaskownicę. Można ją bez problemu zainstalować na balkonie i nie rezygnować z zabawy na świeżym powietrzu. Wystarczy kilka babek do piasku, wiaderko i łopatka, a Twoja pociecha z pewnością będzie zachwycona. Te oraz inne ciekawe produkty znajdziesz na stronie sklepu internetowego Zabawa na sto dwa: https://zabawanastodwa.pl/k/do-wody-i-do-piasku/. Naszą uwagę w tym sklepie zwróciły przede wszystkim interesujące pomysły, szeroki wybór zabawek oraz ich niezawyżona cena. Pamiętajmy ponadto, aby zwracać uwagę na jakość plastiku, jaką wykorzystano do wyprodukowania zabawek do ogródka, oraz na wytrzymałość produktu. Te dwie cechy pozwolą użytkować elementy przez wiele lat oraz zapewnią dziecku świetną rozrywkę.